منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

چگونه صورت خود را در حالت خشک اصلاح کنیم؟

اصلاح صورت برای آقایان معمولا کار ساده و بی دردسری نیست؛ اما خب اگر دوست دارید صبح اول وقت صورت خود را بدون حمام رفتن اصلاح کنید، باید این عمل را به‌صورت خشک انجام دهید. با ما باشید تا راهکارهای این اصلاح را به شما بگوییم.

  • آماده‌سازی اولیه

اگر برای مدتی صورت خود را اصلاح نکرده‌اید و کمی بر روی صورت شما ریش و سبیل وجود دارد، بهتر است قبل از اصلاح با ماشین ریش‌تراش، به کمک یک تریمر (پیرایشگر) کمی آن را کوتاه کنید تا برای اصلاح کامل آماده شود.

  • پوست خود را خشک‌ کنید

وقتی صورت خود را به صورت خشک اصلاح می‌کنید، باید آن را قبل از اصلاح خشک نمایید؛ چون وجود رطوبت (رطوبتی به جز خمیر ریش یا کف) باعث می‌شود که ریش‌تراش به خوبی روی صورت شما حرکت نکند. اگر صورت‌تان را شسته یا دوش گرفته‌اید، حداقل ۵ دقیقه برای خشک شدن کامل صبر نمایید.

  • تنظیمات درست را انتخاب کنید

اگر ریش‌تراشی نظیر مدل فیلیپس سری ۹۰۰۰ دارید، می‌توانید از تنظیمات مناسب آن جهت اصلاح راحت بهره گیرید و به راحتی صورت خود را با سرعتی بالا اصلاح نمایید.

  • به صورت دایره‌ای شکل اصلاح کنید

صورت خود را با استفاده از حرکات دایره‌ای اصلاح کنید. همیشه با یک فشار بسیار کم مناطق حساس صورت خود را به صورت دایره ای اصلاح نمایید. فشار بیش از حد ماشین بر روی صورت شما، نه تنها سرعت و عملکرد دستگاه را بهتر نمی‌کند، بلکه با اصطکاک بیشتر با پوست شما باعث تحریک پوست صورت نیز می‌گردد.

  • حرکت نهایی

برای هرگونه اصلاح بهتر در انتهای کار، مناطقی که هنوز دارای مو هستند را کمی با فشار بیشتر اصلاح نمایید. دقت کنید که فشار بیش از حد در مناطق حساس ممکن است باعث تحریک پوستتان شود.

  • اصلاح موهای سخت

در صورتی که برای اصلاح موهای برخی از قسمت‌های صورت خود به مشکل برخوردید، با دستان خود کمی پوست صورت را کشیده تا موها به راحتی توسط تیغه‌های دستگاه اصلاح شوند.

  • استفاده از ژل پس از اصلاح

حتما پس از اصلاح از افتر شیو، از ژل و مایعات مخصوص بر روی صورت خود بهره گیرید. این کار از حساسیت پوست شما جلوگیری می‌کند.

  • ریش‌تراش را تمیز کنید

تمیز کردن ریش‌تراش خود پس از اصلاح را به هیچ وجه فراموش نکنید. شما می‌توانید این عمل را با مقدار زیادی آب ولرم انجام دهید. البته اگر از ریش‌تراش‌های دارای فناوری SmartClean فیلیپس استفاده می‌کنید، به راحتی ریش‌تراش خود را درون فضای مشخص‌شده قرار داده و تمیز کردن آن را فراموش کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *